Wyzwanie ponownego zapisu do PPK (SP)

297 

Zapraszamy na webinar, podczas którego zostaną przedstawione kluczowe zagadnienia związane z procedurą ponownego zapisu do PPK.

 

W trakcie webinaru przedstawione zostaną kluczowe zagadnienia związane z procedurą ponownego zapisu do PPK. Prelegenci przedstawią podstawy prawne kształtujące działania podmiotów zatrudniających wobec osób zatrudnionych, które zrezygnowały z oszczędzania
w PPK. Dzięki przedstawieniu materiałów informacyjnych oraz procedur budżetowania środków na 2023 rok webinar ma praktyczny charakter dla kadrowych, księgowych oraz osób zajmujących się benefitami pracowniczymi.

Webinar potrwa 2 godziny zegarowe, będzie to optymalny czas do przedstawienia kluczowych zagadnień związanych z procedurą ponownego zapisu do PPK.

 

PROGRAM SZKOLENIA:
1. Podstawy prawne i obowiązki podmiotów zatrudniających w obszarze ponownego zapisu
2. Działania komunikacyjne i zabezpieczenie podmiotu zatrudniającego
3. Przykładowe dokumenty – omówienie Informacji podmiotu zatrudniającego
4. Budżetowanie środków związanych z PPK na 2023 rok
5. Problemowe sytuacje przy ponownym zapisie do PPK i jak je rozwiązać

PROWADZĄCY:
Dr Antoni Kolek
Of counsel w Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp.k. Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego
Sp. z o.o. Doktor nauk społecznych. Pracownik naukowy realizujący działalność dydaktyczną.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Posiada doświadczenie w zarządzaniu w administracji publicznej. Pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Prezesa ZUS, realizując projekty kadrowe i restrukturyzacyjne. W 2016 roku był koordynatorem Przeglądu systemu emerytalnego – Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności.
Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i analiz. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, rynku pracy oraz rozwoju społeczno-gospodarczego. Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem emerytalnym, posiadający bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń.

Dr Marcin Wojewódka
Radca prawny, doktor nauk ekonomicznych, założyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii Prawa Pracy Wojewódka i Wspólnicy. W latach 2016-2017 Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ekspert i członek zarządu Instytutu Emerytalnego. Wykładowca akademicki. Członek Stowarzyszenia Prawa Pracy i zespołu ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego
z ramienia Pracodawców RP. Doradca prezesa zarządu Pracodawców RP. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa pracy i świadczeń pracowniczych. Doradzał kilkuset pracodawcom w Polsce w zakresie prawa pracy oraz świadczeń pracowniczych. Od 2000 roku współtworzył liczne Pracownicze Programy Emerytalne oraz Pracownicze Plany Kapitałowe. Wyróżniony w rankingach prawniczych w obszarze prawa pracy w Polsce: The Legal 500 EMEA
(z tytułem leading individuals) oraz Chambers & Partners. Autor licznych publikacji fachowych.